< sekcia Regióny

Hodovaním a koncertmi sa začínajú v piatok Cechové hody kremnické

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Tradičný kremnický jarmok sa uskutoční v sobotu 20. júla.

Kremnica 19. júla (TASR) - Hodovaním a koncertmi skupín ZH Band, Duchoňovci a Michal David revival sa v piatok v Kremnici začína tradičné podujatie Cechové hody kremnické. Návštevníci mesta sa môžu počas dvoch dní tešiť na koncerty, remeselný jarmok, hodovanie, bubnovú šou aj banícky sprievod.

"Tradičný kremnický jarmok sa uskutoční v sobotu 20. júla. Prevažne remeselné stánky doplnené aj stánkami s bežným jarmočným tovarom budú situované výlučne na Štefánikovom námestí, kde bude aj gastro zóna a kultúrny program," informovala riaditeľka Kultúrneho a informačného centra Kremnica Zuzana Tileschová.

Počas soboty sa môžu návštevníci tešiť na program, v ktorom nebude chýbať Bubenícka show Batida, ľudová hudba Dominika Václava, dychová hudba Minciar, Janko Kulich a Kolegium, kremnický Virvar a kapela Kochanski.

"Po celý deň bude v centre námestia k dispozícii stredoveký tábor s aktivitami pre celú rodinu, remeslá, dobová kuchyňa, zvieratká, zbrane a súťaže," podotkla Tileschová. Sobota bude aj v znamení Dňa baníkov, so slávnostnou baníckou bohoslužbou o 17.00 h v kostole sv. Alžbety a následným baníckym sprievodom a vystúpením na hlavnom pódiu.