Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Regióny

Horskí a leteckí záchranári zasahovali pod Ostrou i na Kráľovej studni

Snímka z miesta zásahu. Foto: HZS

V dopoludňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 44-ročnú turistku, ktorá sa pošmykla na turistickom chodníku pod Ostrou a spôsobila si úraz predkolenia.

Banská Bystrica/Martin 4. júna (TASR) - Horskí záchranári zasahovali v nedeľu vo Veľkej Fatre pod vrcholom Ostrá i v horskom hoteli na Kráľovej studni. V oboch prípadoch boli na pomoc privolaní aj leteckí záchranári. Na svojom oficiálnom webe o tom informuje Horská záchranná služba (HZS).

V dopoludňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 44-ročnú turistku, ktorá sa pošmykla na turistickom chodníku pod Ostrou a spôsobila si úraz predkolenia. Do oblasti bola privolaná aj posádka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zo Žiliny, ktorá záchranára HZS vyzdvihla na palubu na Martinských holiach.

"Po vytiahnutí pacientky z terénu bola preložená na palubu vrtuľníka v Blatnici na futbalovom ihrisku a transportovaná do nemocnice v Martine na ďalšie ošetrenie," priblížila horská služba.

V horskom hoteli na Kráľovej studni zasahovali horskí záchranári v popoludňajších hodinách. Pomoc potrebovala 25-ročná zamestnankyňa hotela, ktorá od ranných hodín pociťovala žalúdočné nevoľnosti. "Neskôr sa jej stav zhoršil a okrem nauzey a celkovej slabosti sa pridali aj febrílie a hypertenzia," uviedla HZS.

Horskí záchranári mladej žene po zmeraní vitálnych funkcií aplikovali intravenóznu liečbu a o súčinnosť požiadali posádku VZZS z Banskej Bystrice. Leteckí záchranári pacientku transportovali na ďalšie vyšetrenia.