Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Regióny

Horskí záchranári pomáhali cyklistovi po páde na Malinom Brde

Na snímke záchranári z Horskej služby. Foto: FOTO TASR/Oliver Ondráš

Na pomoc mu vyrazili dvaja záchranári HZS z Donovál na terénnom vozidle a o súčinnosť požiadali aj posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Banskej Bystrice.

Ružomberok 28. mája (TASR) – Horskí záchranári pomáhali v nedeľu v stredisku Malinô Brdo cyklistovi, ktorý si poranil ruku a po páde ostal v krátkom bezvedomí na cyklisticko-zjazdovej trati. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na svojom webe.

Na pomoc mu vyrazili dvaja záchranári HZS z Donovál na terénnom vozidle a o súčinnosť požiadali aj posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Banskej Bystrice. "Na miesto zásahu vysadili pomocou palubného navijaka lekára VZZS a záchranára HZS. Zranenému poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Záchranári HZS z Donovál pomohli pacienta transportovať vo vákuovom matraci na miesto, kde ho mohla vyzdvihnúť letecká technika," uviedla HZS.

Pacienta s lekárom VZZS evakuovali z terénu palubným navijakom. "Po medzipristátí na heliporte strediska Malinô Brdo ho letecky transportovali do Vojenskej nemocnice v Ružomberku na ďalšie vyšetrenia," dodala HZS.