Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Regióny

HRDINSKÝ ČIN: Muž zadržal zlodejov, žene chceli ukradnúť peňaženku

Na snímke zadržaní zlodeji. Foto: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Incident si všimol 34-ročný muž zo Žiaru nad Hronom, ktorý začal páchateľov prenasledovať.

Žiar nad Hronom 7. septembra (TASR) - Dvoch zlodejov z Maďarska, ktorí okradli 52-ročnú ženu o peňaženku, sa podarilo zadržať 34-ročnému mužovi zo Žiaru nad Hronom. Na sociálnej sieti o prípade, ku ktorému došlo v utorok (5. 9.), informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

"Nič netušiaca žena čakala pri stánku so zmrzlinou a pod pazuchou mala svoju peňaženku. V tom k nej prišla dvojica neznámych mužov a jeden z nich jej peňaženku odtiaľ vytrhol a dali sa na útek," priblížila polícia.

Incident si všimol 34-ročný muž zo Žiaru nad Hronom, ktorý začal páchateľov prenasledovať. Podarilo sa mu ich dostihnúť a zadržať až do príchodu polície, ktorá zistila, že dvojica zlodejov vo veku 26 a 32 rokov pochádza z Maďarska.

Muž, ktorý zlodejov zadržal, polícii opísal i tretieho spolupáchateľa. Ten z miesta činu ušiel, keď videl, že krádež peňaženky sa nepodarila, polícii sa ho však podarilo na základe opisu krátko po incidente zadržať. Peňaženka s nepoškodeným obsahom bola vrátená majiteľke, trojica mužov z Maďarska čelí trestnému stíhaniu pre prečin krádeže.