Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 2. jún 2023Meniny má Xénia, Oxana
< sekcia Regióny

Dospelí v Humennom sa môžu prihlásiť na univerzitu tretieho veku

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Semester tvorí spravidla 14 vyučovacích hodín rozdelených do siedmich sústredení, ktoré prebiehajú formou prednášok a konzultácií.

Humenné 9. augusta (TASR) – Možnosť záujmového vzdelávania dospelých a seniorov v podobe štúdia na univerzite tretieho veku ponúka pre absolventov stredných a vysokých škôl mesto Humenné v spolupráci s Prešovskou univerzitou. Výučba v prvom ročníku trojročného štúdia sa začne v októbri, informovala samospráva na svojej internetovej stránke.

"Vzdelávanie je určené populácii, ktorá má záujem rozšíriť, prehĺbiť a doplniť oblasť poznania či praktických zručností a ktorá dosiahla minimálnu vekovú hranicu 45 rokov," priblížilo mesto. Štúdium je trojročné, pričom prvý rok je všeobecný, v ďalších dvoch sa odborné prednášky líšia v závislosti od vybraného študijného odboru. Semester tvorí spravidla 14 vyučovacích hodín rozdelených do siedmich sústredení, ktoré prebiehajú formou prednášok a konzultácií. Trojročné štúdium je ukončené slávnostným odovzdaním osvedčenia o absolvovaní štúdia na univerzite tretieho veku.

"Vzdelávanie v danom vzdelávacom programe sa otvára za predpokladu dostatočného počtu uchádzačov,"
podotklo mesto.

Informácie o možnosti prihlásiť sa na štúdium na univerzitu tretieho veku sú dostupné na internetovej stránke mesta, bližšie informácie o štúdiu poskytnú záujemcom zamestnanci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu mestského úradu.