< sekcia Regióny

Pre pacientov v Humennom s COVID-19 vyčlenili v nemocnici celý pavilón

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pacient po potvrdení pozitivity na ochorenie COVID-19 je v súčasnosti transportovaný na najbližšie pracovisko infektológie alebo v prípade ľahkého priebehu ochorenia ostáva v domácom liečení.

Humenné 7. apríla (TASR) – Nemocnica A. Leňa v Humennom vyčlenila pre pacientov s COVID-19 samostatný pavilón. Ako o tom informovala Jana Fedáková, komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, kam patrí aj humenské lôžkové zdravotnícke zariadenie, v pavilóne E je aktuálne pripravených 30 lôžok.

"V prípade, že sa počet pacientov bude zvyšovať, nemocnica je pripravená reprofilizovať ďalšie lôžka v počte 100 až 120 lôžok," doplnila s tým, že pre pacientov bez podozrenia na COVID-19 sú vyčlenené pavilóny A, B a C. V nich nemocnica prevádzkuje všetky oddelenia nemocnice v redukovanom počte lôžok. Oddelenie dlhodobo chorých je dočasne uzavreté.

Fedáková tiež vysvetlila, že pacient po potvrdení pozitivity na ochorenie COVID-19 je v súčasnosti transportovaný na najbližšie pracovisko infektológie alebo v prípade ľahkého priebehu ochorenia ostáva v domácom liečení. V humenskej nemocnici budú infikovaní pacienti hospitalizovaní až po naplnení uvedených kapacít.