Quantcast
< sekcia Regióny

Humenskí zdravotníci očkovali proti COVID-19 v osade Podskalka

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Naším spoločným cieľom je zvýšiť zaočkovať obyvateľstva, a tým bezpečnosť v jednotlivých regiónoch, uviedol Šimo.

Humenné 28. júla (TASR) - Zdravotníci humenskej nemocnice očkovali v stredu ľudí v miestnej osade Podskalka. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková, zdravotnícky personál jednotlivých nemocníc začal s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 v teréne minulý týždeň.

"Počas dnešného dňa očkovali zdravotníci humenskej nemocnice v komunitnom centre v lokalite Podskalka v Humennom a jednodávkovú vakcínu Janssen podali 65 záujemcom," povedala Fedáková. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva chce sieť zvýšiť zaočkovanosť v regiónoch Slovenska a zdravotníci preto v tomto období vyrážajú s vakcínami do terénu.

"V rámci iniciatívy Bezpečný región sme v 11 našich nemocniciach vytvorili mobilné vakcinačné tímy. Jeden mobilný očkovací tím dokáže za jeden deň pomôcť desiatkam ľudí predísť ťažkému priebehu ochorenia COVID-19, ich hospitalizácii v nemocnici, a tak aj naše tímy lekárov a sestier odbremeniť od náporu ťažko chorých COVID pacientov," hovorí medicínsky riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare Martin Šimo.

Dodáva, že sieť chce v čo najkratšom čase a čo najvyššej frekvencii navštíviť čo najviac obcí.

"Predpokladáme, že záujem o výjazdové očkovanie zo strany obcí budeme evidovať najbližšie dva mesiace a verím, že sa nám ho v rámci našich kapacít podarí naplniť. Naším spoločným cieľom je zvýšiť zaočkovať obyvateľstva, a tým bezpečnosť v jednotlivých regiónoch," doplnil Šimo.

Zdravotníci vyrážajú do regiónov po dopyte jednotlivých obcí. Tie nahlasujú predbežný záujem občanov, ale ľudia sa môžu prísť zaočkovať aj bez oznámenia vopred. Proces očkovania je zjednodušený, keďže zdravotníci očkujú jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.