Quantcast
< sekcia Regióny

Hymnou stretnutia s pápežom v Prešove je skladba Oslávený kríž

Na archívnej snímke pápež František. Foto: TASR/AP

Pápež František počas svojej návštevy Slovenska v septembri (12. - 15. 9.) navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín.

Prešov 5. septembra (TASR) - Stretnutie so Svätým Otcom Františkom v Prešove má svoju oficiálnu hymnu. Je ňou skladba Oslávený kríž, ktorá zaznie na pódiu pri návšteve pápeža v Prešove 14. septembra. Interpretom hymny je kňazská gospelová skupina Peter Milenky & Band. TASR o tom informoval hovorca Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie Michal Pavlišinovič.

Ako povedal, text hymny sa opiera o oficiálne motto návštevy pápeža na Slovensku – S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom. "Pieseň nás pomyselne vovádza na púť po stopách presvätej Bohorodičky a svätého Jozefa, kde sa stretávame s ich každodennými prácami a modlitbou," priblížil Pavlišinovič.

"Cesta, ktorou kráčali presvätá Bohorodička i svätý Jozef, rovnako krížová cesta, na ktorej trpel Kristus, tak aj každodenné 'krížové cesty' ľudí, majú vyvrcholenie a naplnenie v kontexte Paschy Ježiša Krista," doplnil Pavlišinovič.

Autorkou textu piesne je Zuzana Eperješiová, autorom hudby Dominik Petrík. Hlavným interpretom je Peter Milenky. O mixáž, mastering a produkciu sa postaral Vladimír "Randy" Gnepa.

Pápež František počas svojej návštevy Slovenska v septembri (12. - 15. 9.) navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín.