< sekcia Regióny

Napriek snahe záchranárov muži na Donovaloch zomreli

Ilustračné foto. Foto: FB Horská záchranná služba

Na miesto boli vyslané posádky rýchlej zdravotnej pomoci a rýchlej lekárskej pomoci. Všetci vrátane horských záchranárov z Veľkej Fatry dorazili na miesto takmer súbežne.

Donovaly/Harmanec 16. februára (TASR) – Horská záchranná služba zasahovala včera vo večerných hodinách na Donovaloch a v oblasti Harmanca. Napriek snahe všetkých záchranárov dvaja muži zomreli.

"Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice požiadalo o súčinnosť HZS. Išlo o resuscitáciu 52-ročného muža z Čiech, ktorý sa nachádzal na Donovaloch. Na miesto boli vyslané posádky rýchlej zdravotnej pomoci a rýchlej lekárskej pomoci. Všetci vrátane horských záchranárov z Veľkej Fatry dorazili na miesto takmer súbežne. Muža, ktorý sa už popoludní sťažoval na bolesti v hrudi, sa napriek viac než hodinovej resuscitácii nepodarilo zachrániť," informovala v nedeľu HZS na svojej webovej stránke.

Hodinu po nahlásení prvej udalosti HZS privolali do chaty Nad tajchom v oblasti Harmanec.

"Išlo o 49-ročného muža. Po príchode horských záchranárov prebiehala už resuscitácia posádkou RLP. Ani v tomto prípade nebola resuscitácia úspešná. V neskorých nočných hodinách HZS terénnym vozidlom priviezla na miesto nešťastia obhliadajúceho lekára a políciu. Následne telo nebohého transportovala z nedostupného terénu k hlavnej ceste, kde ho odovzdala pohrebnej službe," uviedla HZS.