Quantcast
< sekcia Regióny

I. Choma priznal porážku v boji o post predsedu Žilinského kraja

Na archívnej snímke Igor Choma. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Predsedníčke ŽSK Erike Jurinovej pogratuloval k víťazstvu vo voľbách a zaželal jej, aby riadila samosprávny kraj lepšie, ako to robila doteraz.

Žilina 30. októbra (TASR) – Igor Choma priznal porážku v boji o post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Uviedol to v krajskej centrále strany Smer-SD v Žiline po sčítaní takmer 90 percent okrskov.

Predsedníčke ŽSK Erike Jurinovej pogratuloval k víťazstvu vo voľbách a zaželal jej, aby riadila samosprávny kraj lepšie, ako to robila doteraz. "Myslím si, že druhé miesto nie je naozaj zlé. Rešpektujem absolútne, ako si voliči vybrali, a myslím si, že je to úplne v poriadku," povedal Choma.

Podotkol, že prvý inicioval spoluprácu s kandidátom strany Hlas-SD Petrom Slyškom v krajských voľbách. "Pretože to mohlo mať efekt. Potom sa to premietlo do návrhu pána Slyška, aby sme sa spojili traja kandidáti. Ale Igor Janckulík (KDH, Dobrá voľba a Umiernení, SNS) sa nechcel vzdať, aj ja som si veril. A napokon sa potvrdilo, že moje preferencie sú vyššie," dodal Choma