Quantcast
< sekcia Regióny

OKLAMALI HO: Internetoví podvodníci vylákali od muža vyše 8000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Mladík bol vyzvaný, aby zaplatil poplatky za zriadenie účtu či vytvorenie kódu, prostredníctvom ktorého mu mala byť výherná suma prevedená na účet.

Bratislava 18. januára (TASR) - Internetoví podvodníci vylákali od 22-ročného muža 8080 eur pod zámienkou, že po zaplatení viacerých poplatkov mu bude pripísaná na účet výherná suma 2.000.000 eur. Upozornila na to bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

"Informáciu o tom, že vyhral takú vysokú sumu peňazí, obdržal elektronicky e-mailom na svoju adresu," spresnili policajti. Mladík bol vyzvaný, aby zaplatil poplatky za zriadenie účtu či vytvorenie kódu, prostredníctvom ktorého mu mala byť výherná suma prevedená na účet.

Po zaplatení 8080 eur od neho podvodníci žiadali ďalších 2300 eur. "Poškodený poslednú požadovanú platbu za kód už nezaplatil a žiadal neznámeho páchateľa o osobné stretnutie. Ten však uviedol, že ak sa s ním chce stretnúť, tak musí prísť za ním do Kalifornie," podotkla polícia.

Aj v súvislosti s týmto prípadom policajti pripomínajú, aby ľudia neverili akýmkoľvek e-mailovým správam, v ktorých neznámy zahraničný odosielateľ informuje o výhre finančných prostriedkov.