Quantcast
< sekcia Regióny

Intervenčný tím testuje obyvateľov osady v obci Prosačov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Ján Krošlák

Momentálne hovoria, že majú ľahký priebeh. Aj tí piati, ktorí boli pozitívne testovaní v pondelok (18. 10.), uviedol starosta obce Martin Digoň.

Prosačov 22. októbra (TASR) - Intervenčný tím Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR testuje v piatok na ochorenie COVID-19 obyvateľov osady v obci Prosačov v okrese Vranov nad Topľou. O ich pretestovanie požiadal vranovský regionálny úrad verejného zdravotníctva po výskyte ochorenia v komunite. Ako pre TASR potvrdil starosta obce Martin Digoň, RT PCR testu sa má podrobiť spolu 97 osôb vo veku od 12 rokov.

"Momentálne hovoria, že majú ľahký priebeh. Aj tí piati, ktorí boli pozitívne testovaní v pondelok (18. 10.)," uviedol o dosiaľ pozitívne testovaných osobách s tým, že všetci dotknutí karanténne opatrenia dodržiavajú. Nákupy im zabezpečil starosta, nápomocní si tiež majú byť obyvatelia osady navzájom.

"Intervenčný tím taktiež v piatok navštívi domácnosti s chorými, zodpovie na otázky obyvateľov v komunite a poskytne im osvetové informácie v starostlivosti o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych, informovať tiež bude o dôležitosti očkovania," doplnila pre TASR hovorkyňa MZ Zuzana Eliášová.