Quantcast
< sekcia Regióny

Jurinová: V Žilinskom kraji sa zopakovala situácia z minulých volieb

Na archívnej snímke predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová. Foto: TASR

Zástupcov samosprávy Jurinová chce osloviť, aby Žilinský kraj iniciatívne prizývali pri riešení problémov v regiónoch.

Žilina 2. novembra (TASR) – Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová verí, že aj v tomto volebnom období nájde spoločnú reč s poslancami zastupiteľstva, v ktorom získali väčšinu nezávislí. Na tlačovej konferencii v stredu v Žiline pripomenula, že po sobotňajších (29. 10.) voľbách sa zopakovala situácia z predchádzajúcich volieb do samosprávnych krajov.

Zhodu s poslancami chce hľadať naprieč celým politickým spektrom. "V tomto volebnom období sme vedeli udržať, kreovať a realizovať spoluprácu. Verím, že rovnako sa nám bude dariť aj v nasledujúcom období," uviedla Jurinová.

Zástupcov samosprávy chce osloviť, aby ŽSK iniciatívne prizývali pri riešení problémov v regiónoch. "Ak starostovia a primátori majú pocit, že komunikácia bola slabá, je mi to ľúto. Ale zároveň chcem povedať, že my sme sa museli domáhať stretnutí na úrovni regionálnych združení miest a obcí. Vždy sme intenzívne komunikovali o problémoch všetkých regiónov a aj so starostami a primátormi," podotkla.

ŽSK má podľa nej rozpracovaných množstvo eurofondových projektov. "Regióny sa v pripravovaných integrovaných územných stratégiách samostatne dohadujú na tom, čo je potrebné na ich rozvoj. Financie z eurofondov budú na niekoľko rokov jediným zdrojom investícií. Pre nás je prioritou dokončiť projekty, ktoré sú už rozbehnuté alebo podpísané. To nás bude zamestnávať v plnej miere, lebo sú to projekty zhruba za 80 miliónov eur," dodala Jurinová.