Quantcast
< sekcia Regióny

Historicky prvou primátorkou Michaloviec chce byť Tímea Sotáková

Na snímke kandidátka na post primátorky mesta Michalovce Tímea Sotáková za stranu HLAS-SD počas verejného ohlásenia kandidatúry v Michalovciach 7. júla 2022. Foto: TASR - Roman Hanc

V prípade úspechu sa chce prioritne snažiť o zlepšenie počtu a ponuky pracovných príležitostí, keďže podľa nej Michalovce dlhodobo trpia odlevom ľudí za prácou do zahraničia.

Michalovce 7. júla (TASR) - Historicky prvou primátorkou mesta Michalovce chce byť Tímea Sotáková. Svoju kandidatúru za stranu Hlas-SD ohlásila podniková právnička, poslankyňa mestského zastupiteľstva a zároveň okresná predsedníčka strany vo štvrtok na Námestí osloboditeľov.

"S veľkou pokorou a po zrelej úvahe som prijala ponuku kandidovať na post primátorky nášho krásneho mesta. Naše mesto mám úprimne veľmi rada, viem, čo mu chýba, a práve preto som sa rozhodla zabojovať za naše Michalovce," povedala.
Na snímke za pultom kandidátka na post primátorky mesta Michalovce Tímea Sotáková za stranu HLAS-SD počas verejného ohlásenia kandidatúry v Michalovciach 7. júla 2022.
Foto: TASR - Roman Hanc

V prípade úspechu sa chce prioritne snažiť o zlepšenie počtu a ponuky pracovných príležitostí, keďže podľa nej Michalovce dlhodobo trpia odlevom ľudí za prácou do zahraničia, čo často spôsobuje rozpad rodín. Za rovnako dôležité považuje Sotáková výstavbu nových nájomných bytov, a to tak pre mladé rodiny, ako i sociálne slabších obyvateľov.

Sotáková tiež chce vytvárať vhodné príležitosti na rozvoj detí a mládeže, podporovať aktivity smerujúce k osobným kontaktom seniorov, rozvíjať v meste šport i kultúru. Zároveň chce zmierňovať názorové rozdiely pri riešení problémov mesta.