Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra
< sekcia Regióny

Katolícka charita organizuje letný ukrajinsko-slovenský tábor pre deti

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Vedúca tábora Eva Puškárová uviedla, že s deťmi zažívajú požehnaný spoločný čas. Zároveň vyjadrila vďačnosť za nezištnú pomoc donorov.

Vysoké Tatry 26. júla (TASR) - Vo Vysokých Tatrách aktuálne prebieha druhý z piatich turnusov ukrajinsko-slovenského denného tábora. V Charitnom penzióne Spišskej katolíckej charity (SKCH) v Dolnom Smokovci a je zameraný na integráciu ukrajinských detí. "Na každom tábore sme zatiaľ mali okolo 40 detí, môžeme ich realizovať vďaka finančnej pomoci donorov," uviedla Katarína Havrilová zo SKCH.

Je podľa nej zaujímavé sledovať, ako sa deti vyrovnávajú s jazykovou bariérou, slovenské deti sa učia ukrajinské slovíčka a Ukrajinci tie slovenské. "Zároveň zisťujú, koľko slov máme podobných. Deti spoznávajú nielen seba navzájom, ale aj krásu Tatier, vyrábajú tričká, hravou formou sa učia o prírode a dôležitosti triedenia odpadu a podobne," doplnila Havrilová s tým, že v úvode tábora je prerozprávaný príbeh o sv. Martinovi a v rytierskom duchu sa nesú aj pravidlá kempu a celá atmosféra.

Vedúca tábora Eva Puškárová uviedla, že s deťmi zažívajú požehnaný spoločný čas. Zároveň vyjadrila vďačnosť za nezištnú pomoc donorov. "Bez ich podpory by nemali deti možnosť stretnúť sa, spoznať Vysoké Tatry, nových kamarátov, mať nové zážitky," skonštatovala.

Ďalšie tri turnusy sa uskutočnia v auguste, na tábore sa zúčastňujú deti od sedem do 12 rokov z Popradu, Kežmarku a ich okolia aj z Oravy. "Ide o deti rodičov, s ktorými spolupracujeme a ktorí pravidelne navštevujú naše ukrajinské centrá," doplnila Havrilová.