Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Regióny

Kežmarok plánuje výstavbu bytov pre mladých

Ilustračné foto. Foto: TASR

V ponuke budú byty pre rodiny s dvoma alebo tromi izbami. Dva z nich sú určené pre imobilných občanov, 12 má byť trojizbových a štyri dvojizbové bytové jednotky.

Kežmarok 22. júla (TASR) – Mesto Kežmarok plánuje výstavbu bytového domu na ulici Weilburská 2 a 4, kde by malo vzniknúť 18 bytov pre mladých. Vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku na mestskom úrade Eva Kelbelová informovala, že celková cena stavby predstavuje takmer milión eur.

Stavať sa pritom budú nájomné štartovacie byty určené pre mladé rodiny. Kežmarská radnica získala na výstavbu dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške takmer 380.000 eur a viac ako 565.000 eur bude úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania s nulovým úrokom.

"Kežmarok financuje technickú infraštruktúru vo výške približne 50.000 eur. Pôjde o komunikácie, chodníky, príjazdovú cestu a tiež parkoviská," objasnila Kelbelová.

V ponuke budú byty pre rodiny s dvoma alebo tromi izbami. Dva z nich sú určené pre imobilných občanov, 12 má byť trojizbových a štyri dvojizbové bytové jednotky. Dodávateľom stavby je kežmarská spoločnosť RONDO, s.r.o., ktorá sa zameriava na výstavbu občianskych obytných stavieb, zatepľovanie a ďalšie stavebné práce. S výstavbou sa má začať začiatkom augusta a bytovka bude dokončená na budúci rok.

"Podmienky nájmu bytov vo vlastníctve mesta Kežmarok upravuje všeobecné záväzné nariadenie (VZN). Jednou z nich pre zaradenie žiadateľa do zoznamu je dovŕšenie veku 18 rokov a potvrdenie, že nie je vlastníkom ani väčšinovým spoluvlastníkom bytu alebo rodinného domu a podobne," upozornila Kelbelová s tým, že podrobnejšie kritériá upravuje VZN a možnosť získať byt majú aj obyvatelia mimo mesta Kežmarok. Podmienku trvalého pobytu pred podaním žiadosti samospráva zrušila v 2016 roku.