Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. november 2023
< sekcia Regióny

Výletné vlaky v Trnavskom kraji ponúknu aj filmové zážitky

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Výletný vlak Štefánik odvezie turistov z Bratislavy cez Pezinok, Trnavu a Smolenice do Jablonice a Brezovej pod Bradlom.

Trnava 9. júna (TASR) – Každú prázdninovú sobotu môžu turisti nasadnúť na vlak s divadelným aj filmovým zážitkom na palube. Ide o súčasť celodenného výletného programu, ktorý pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj. TASR o tom informoval Martin Palkovič z KOCR Trnavský kraj.

Výlety po železnici budú už tretiu sezónu súčasťou prázdnin v Trnavskom kraji zážitkov. Každú sobotu v júli, auguste a na začiatku septembra sa v nich cestujúci stretnú s originálnym príbehom odkazujúcim na život a dielo Milana Rastislava Štefánika alebo spoznajú históriu šľachtického rodu Erdődyovcov.

Cieľovými stanicami špeciálnych vlakových spojov sú Brezová pod Bradlom a Hlohovec. Počas štyroch prázdninových sobôt ožije aj Brezovská lokálka. "Okrem divadelných zážitkov vlaky tentoraz ponúknu aj zážitky filmové. To najdôležitejšie z historických príbehov vyrozprávajú prostredníctvom krátkych filmov herci z Divadla Jána Palárika. Naživo doplnia rozprávanie ochotníci z potulného divadla Z malého Ríma," uviedla Katarína Rohaľová z KOCR Trnavský kraj.

V cieľových destináciách bude cestujúcich čakať program. "Pripravili sme balíčky služieb, ktoré majú potenciál zaujať rodiny s deťmi, ale aj milovníkov histórie a fanúšikov železníc. Okrem jazdy historickým vlakom zahŕňajú tieto balíčky aj dopravu autobusom v cieľovej destinácii, vstupy na prehliadky, cestovateľský denník a služby delegáta," doplnila riaditeľka krajskej organizácie Agáta Mikulová.

Výletný vlak Štefánik odvezie turistov z Bratislavy cez Pezinok, Trnavu a Smolenice do Jablonice a Brezovej pod Bradlom. Cieľovou stanicou výletného vlaku Erdődy bude niekdajšie panstvo tohto šľachtického rodu. Vlak pôjde na trase Bratislava – Trnava – Leopoldov – Hlohovec. Lístky sú v predaji online cez krajzazitkov.sk.