< sekcia Regióny

Obchodné centrum Korzo Komárno ožilo

Pre tento typ budov netradičná architektúra pracuje so sklenenou fasádou od zeme až po strop, zaujímavým nárožím a unikátnym dreveným obkladom Foto: Korzo Komárno

Od zajtra tu bude otvorených už šesť prevádzok.

Komárno 3. júna (OTS) - Neželané zdržanie s otváraním obchodov v komplexe Korzo Komárno je minulosťou, nákupné centrum už otvorilo svoje brány. Ešte v utorok 23. mája tu otvoril svoju prevádzku nábytkársky predajca JYSK, minulý týždeň k nemu pribudol aj obľúbený módny obchod GATE.
Súčasťou nového obchodného centra je aj Korzo Cafe
Foto: Korzo Komárno

Vo štvrtok pribudnú Korzo Cafe, DM, CCC a Orion
„Už zajtra (4. júna 2020) pribudnú k otvoreným obchodom predajca obuvi CCC, sieť drogérií DM, domáce potreby Orion a dobrú kávu si budú môcť Komárňania vypiť v novootvorenej kaviarni Korzo Cafe,“ hovorí Tomáš Hodúr, ktorý je so svojimi obchodnými partnermi za týmto projektom. Dátum otvorenia siedmej obchodnej prevádzky Tedi nie je stanovený. Korzo má k dispozícii ešte jeden obchodný priestor, o ktorého obsadení sa rokuje.
Design detského ihriska je postavený na prírodných motívoch
Foto: Korzo Komárno

Stavalo sa rok. Budovu navrhli a postavili ju Komárňania
Stavba nového obchodného centra na ulici Á. Jedlíka s dnes ôsmimi priestormi a detským ihriskom sa začala v máji 2019 a skolaudovaná bola o rok, v máji 2020. Priľahlé parkovisko má kapacitu 138 nadštandardne veľkých miest a je prepojené s neďalekým Lidlom. Neďaleko je aj obľúbený Merkury Market. Pre tento typ budov netradičný architektonický návrh so sklenenou fasádou od zeme až po strop, zaujímavým nárožím, kde sa stretávajú tri roviny a unikátnym dreveným obkladom pripravil komárňanský ateliér FKF design s Ing. Arch. Ladislavom Vikartovským. Design detského ihriska je postavený na prírodných motívoch s povrchom v tvare stromu a „zvieracími“ preliezkami. Stavbu realizovala komárňanská spoločnosť TONEX s pomocou regionálnych subdodávateľov.

Obchodné centrum je dielom komárňanského ateliéru FKF design a Ing. Arch. L. Vikartovského

Aktuálne otváracie hodiny jednotlivých prevádzok:
Korzo Cafe
pondelok – piatok: 7:00 – 19:00
sobota: 9:00 – 18:00

JYSK
pondelok – sobota: 9:00 – 19:00

CCC, dm drogerie markt, GATE, Orion
pondelok – sobota: 9:00 – 20:00