< sekcia Regióny

Komárno investovalo do školských kuchýň takmer jeden milión eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Palkovič

V tomto školskom roku tak bude mať svoju kuchyňu každá škola.

Komárno 6. septembra (TASR) – Takmer jeden milión eur investovala komárňanská radnica do rekonštrukcie piatich školských kuchýň. Nová bola vybudovaná na Základnej škole (ZŠ) na Rozmarínovej ulici. V tomto školskom roku tak bude mať svoju kuchyňu každá škola.

Celkovo sa v nich denne pripravuje 3500 obedov nielen pre školákov, ale aj škôlkarov a niekoľko stoviek dôchodcov. „Rekonštrukcia bola komplikovaná, pretože všetky kuchyne boli renovované súčasne hlavne počas letných prázdnin. V mnohých prípadoch stavbári museli riešiť viacročné zanedbané stavy a počas prác sa vyskytlo viac nepredvídateľných prekážok,“ informovala radnica.

Mestské zastupiteľstvo schválilo na renováciu kuchýň z rozpočtu mesta 960.000 eur. Táto suma zahŕňala kompletnú rekonštrukciu piatich kuchýň, výmenu väčšiny spotrebičov a výstavbu a kompletné vybavenie novej kuchyne v škole na Rozmarínovej ulici. „Považujem to za veľmi dôležitý krok. Nové kuchynské spotrebiče zefektívnia varenie. Na vybudovanie dostatočnej kapacity sme potrebovali investovať značné množstvo financií aj preto, že je dôležité poskytnúť denný obed aj dôchodcom, cirkevným inštitúciám a špeciálnym školám,“ uviedol primátor Béla Keszegh.