Quantcast
< sekcia Regióny

Komárno pokračuje v obnove kontajnerových stojísk

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Diana Semanová

Aktuálne realizuje mesto obnovu kontajnerových stojísk na Ulici biskupa Királya, kde vzniknú pozdĺž celej ulice kompletne zastrešené a uzamykateľné stojiská.

Komárno 29. júla (TASR) - Mesto Komárno pokračuje v obnove a zastrešení kontajnerových stojísk na svojom území. Samospráva na tento rok vyčlenila na tento účel 118.000 eur, ďalších 10.000 eur je určených na kúpu nových smetných nádob. Informovala o tom radnica. Do obnovy kontajnerových stojísk investovalo mesto v roku 2019 140.000 eur, v roku 2020 to bolo 90.000 eur a vlani dosiahla investícia 230.000 eur.

Aktuálne realizuje mesto obnovu kontajnerových stojísk na Ulici biskupa Királya, kde vzniknú pozdĺž celej ulice kompletne zastrešené a uzamykateľné stojiská. V susedstve ulice E. B. Lukáča medzi blokmi sa v najbližšom období začne s výstavbou uzamykateľného stojiska, rovnako ako na ulici Zlatého muža.

Na Hrnčiarskej ulici vznikne nové uzamykateľné stojisko neďaleko od existujúceho miesta. Pod súčasným miestom vedú inžinierske siete, nie je tu možná výstavba, upozornila radnica. V prípravnej fáze je výstavba nového uzamykateľného stojiska na začiatku Damjanichovej ulice i výstavba nového stojiska v blízkosti garáží na Vnútornej okružnej ulici.

Uzamykanie stojísk bude fungovať na kľúče, pretože sa občas vyskytovali problémy s čipovými bránami, informoval magistrát. V súčasnosti pokračuje príprava na obnovu ďalších stojísk.