Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Regióny

Nemocnica má plne obsadené reprofilizované lôžka

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Antigénový test absolvovalo 1615 ľudí, pozitívnych bolo 60 testovaných.

Komárno 15. februára (TASR) – Nemocnica Agel v Komárne má plne obsadené reprofilizované lôžka určené pre pacientov s ochorením COVID-19. Situácia s výskytom nového koronavírusu v okrese Komárno je stále vážna, v nemocnici zaznamenali aj prípady výskytu nového koronavírusu u detských pacientov. „Zaznamenali sme dva takéto prípady na detskom oddelení, našťastie, priebeh ochorenia bol mierny,“ informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Nemocnica aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť 55 pacientom s novým koronavírusom, z toho štyria si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a dvaja sú na neinvazívnej ventilácii. Mimo výkonu služby má nemocnica v súčasnosti 23 zamestnancov pozitívnych na ochorenie COVID-19, ďalších deväť je v karanténe. Nemocnica v tejto chvíli funguje s obmedzeniami na internom, gynekologickom a onkologickom oddelení a v gastroenterologickej aj vestibulologickej ambulancii.

Počas uplynulého týždňa nemocnica otestovala PCR testom 345 záujemcov, z nich 76 bolo pozitívnych. Antigénový test absolvovalo 1615 ľudí, pozitívnych bolo 60 testovaných.