< sekcia Regióny

Konanie voči mobilnému bioprojektu na Zlatých pieskoch má pokračovať

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian

Stavebníčka zároveň začala s výstavbou dočasného oplotenia na pozemku, ktorý je podľa jej vyjadrení výlučne v jej vlastníctve.

Bratislava 15. júna (TASR) – Stavebný úrad v bratislavskom Ružinove bude pokračovať v konaní v súvislosti so súkromnou plážou so zázemím, ktorá vyrástla koncom roka 2019 na Zlatých pieskoch. Pre TASR to uviedol starosta Ružinova Martin Chren. Stavbu označil úrad za čiernu a nariadil jej odstránenie do 90 dní. Rozhodnutie potvrdil Okresný úrad (OÚ) Bratislava, na ktorý sa stavebníčka „mobilného bioprojektu“ odvolala.

„Rozhodnutie je právoplatné a práve tento týždeň by mala uplynúť lehota, v ktorej by mala stavebníčka povinnosť túto svoju stavbu odstrániť. Máme informácie, že tak neurobila, a preto bude stavebný úrad v Ružinove pokračovať v konaní,“ povedal Chren.

Stavebný úrad môže podľa neho pokračovať buď samotným výkonom rozhodnutia, čo znamená, že odstúpi zbúranie čiernej stavby exekútorovi, alebo stavbu odstráni vlastnými silami. Zároveň môže ísť o uloženie pokuty za nesplnenie rozhodnutia o odstránení stavby. „Môže byť do výšky až 165.000 eur,“ poznamenal Chren.

Stavebníčka zároveň začala s výstavbou dočasného oplotenia na pozemku, ktorý je podľa jej vyjadrení výlučne v jej vlastníctve. „Dočasné oplotenie uskutočňujem na základe ohlásenia,“ zverejnila stavebníčka na sociálnej sieti s tým, že prechod na pláž je stále možný. Starosta však tvrdí, že na výstavbu oplotenia povolenie nemá. „Áno, podala síce ohlášku, ale stavebný úrad ju zamietol, pretože takúto stavbu nie je možné postaviť na ohlášku,“ napísal Chren na sociálnej sieti. Vec by podľa neho mohla byť riešená v občiansko-právnom konaní.

Stavebníčka tiež informuje, že budú pristupovať k otvoreniu sezóny aj v tomto roku. Voči tvrdeniam starostu sa ohradzuje a tvrdí, že stavebný úrad označil jej projekt čiernou stavbou bez akéhokoľvek znaleckého posúdenia, pričom sa nezaoberá neďalekou reálnou čiernou stavbou. Podnet bol podľa nej zo strany úradníkov miestneho úradu odignorovaný, preto na nich podala trestné oznámenie.