Quantcast
< sekcia Regióny

KORUPČNÁ KAUZA: Študent nitrianskej univerzity dostal trest 200 eur

ilustračné foto Foto: TASR/AP

Patrik Juhász je posledným zo skupiny študentov zapletených do korupčnej kauzy na SPU, ktorý si vypočul svoj trest. Ak nezaplatí, náhradný trest - dvojmesačné väzenie ho neminie.

Banská Bystrica 27. októbra (TASR) – Na peňažný trest 200 eur odsúdil dnes Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, študenta Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre Patrika Juhásza za prečin nepriamej korupcie. Ak nezaplatí, náhradný trest - dvojmesačné väzenie ho neminie.

Odsúdený v priestoroch Technickej fakulty SPU sľúbil pedagógovi finančnú hotovosť v presne nestotožnenej výške za to, že svojím vplyvom bude pôsobiť na niektorých z pedagógov a zabezpečí mu úspešné absolvovanie skúšky. Je posledným zo skupiny študentov zapletených do korupčnej kauzy na tejto univerzite, ktorý si vypočul svoj trest. Zadržala ich Národná kriminálna agentúra.

Rozsudok bol okamihom vyhlásenia právoplatný, pretože obvinený a prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa na tomto treste dohodli. Základom pre schválenie dohody o vine treste bolo jeho priznanie, vzdanie sa práva na verejný proces a tiež možnosti odvolať sa.

"Chlapec je obeťou tohto systému a tento systém je taký, že takýchto obetí bude viac, lebo tamtí len natŕčajú ruky. Dohoda je zákonná a dôvodná," reagoval po vynesení rozsudku Juhászov obhajca Ervin Erdélyi.