Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Regióny

Extrémisti pochodovali v Košiciach za bezpečný život

Protestná akcia za slušný a bezpečný život s názvom Dokedy nám budú ubližovať? ako reakcia na vysokú kriminalitu v meste Košice 24. februára 2013 v Košiciach. Foto: TASR/František Iván

Hlavným dôvodom protestu je podľa organizátorov alarmujúca situácia na východe Slovenska a veľmi veľká kriminalita, ktorá sa prejavuje v posledných rokoch.


Košice 24. februára (TASR) – V Košiciach sa dnes za účasti približne 250 ľudí uskutočnilo protestné zhromaždenie za slušný a bezpečný život. Protestujúci sa o 15. hodine zišli na železničnej stanici, odkiaľ sa cez mestský park presunuli až k dolnej bráne na Hlavnej ulici, kde sa k davu prihovorili Marián Mišún, Vladimír Pavlík a Jakub Škrabák.

Hlavným dôvodom protestu je podľa organizátorov alarmujúca situácia na východe Slovenska a veľmi veľká kriminalita, ktorá sa prejavuje v posledných rokoch. Za všetkým pritom vidia rómskych extrémistov a asociálov, ktorí sú rukou zákona nedotknuteľní.

"Aj keď radoví policajti mnohokrát majú snahu prípad vyriešiť, majú zviazané ruky zlými zákonmi, ktoré na Slovensku platia, či tlakmi zhora z vedenia policajného zboru, mimovládnych organizácií či vlády. Preto sme sa rozhodli, že situácia si žiada, aby sa na ňu upozornilo. Akcia nazvaná Dokedy nám budú ubližovať je reakciou občanov na neúnosné problémy. Pretože fenomén, zvaný rómska kriminalita, už zničil mnoho životov," uvádza sa v stanovisku organizátorov.


Tí tiež zdôraznili, že akcia nie je organizovaná žiadnou politickou stranou, je len reakciou občanov na vysokú kriminalitu v meste Košice. Jeden z organizátorov protestu, ktorý si neželá byť menovaný, však konštatoval, že s účasťou na proteste nie sú veľmi spokojní. "Tí ľudia s nami súhlasia, avšak boja sa vyjsť do ulíc. S tým určite nie sme spokojní," uzavrel.

Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexandra Szabóa protestná akcia prebehla bez problémov a hliadkujúci policajti doposiaľ nezaznamenali žiadne narušenie verejného poriadku.