Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Regióny

Košice pokračujú v rozširovaní kapacít materských škôl

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Nové triedy majú vzniknúť aj v nevyužívaných pavilónoch v areáli MŠ na Oštepovej ulici v MČ Juh, kde sa nachádzajú štyri budovy navzájom prepojené dvomi spojovacími chodbami.

Košice 12. augusta (TASR) - Mesto Košice pokračuje v rozširovaní kapacít svojich materských škôl (MŠ) a znižovaní energetickej náročnosti budov. Informuje o tom na svojej webovej stránke s tým, že v týchto dňoch rozširujú kapacity v MŠ Šafárikova a Muškátová v mestskej časti (MČ) Západ a MŠ Hemerkova na Sídlisku KVP. Cieľom rekonštrukcií je, aby tieto vyťažené škôlky mohli v novom školskom roku prijať celkovo o 60 detí viac ako doteraz.

Nové triedy majú vzniknúť aj v nevyužívaných pavilónoch v areáli MŠ na Oštepovej ulici v MČ Juh, kde sa nachádzajú štyri budovy navzájom prepojené dvomi spojovacími chodbami. Celkovou obnovou prejdú dva pavilóny. Súčasná kapacita tejto MŠ sa po stavebných úpravách z aktuálnych 80 detí rozšíri o dve triedy pre ďalších 44 detí.

S rekonštrukciou plánujú začať v septembri a trvať má desať mesiacov. Nové priestory tak budú môcť deti využívať od začiatku školského roka 2023/2024. "Stavebné práce sa budú týkať aj hlavnej budovy, ktorá sa kompletne zateplí a dostane novú fasádu. Na spojovacích chodbách medzi pavilónmi je navrhnuté nové opláštenie stien, strechy a nové výplňové konštrukcie. Pre hospodársky pavilón je navrhnuté zateplenie objektu a výmena exteriérových okien a dverí," uvádza magistrát.

Mesto získalo na projekt nenávratné finančné zdroje z eurofondov, ktoré pokryjú zhruba polovicu nákladov na rekonštrukciu. Zvyšok sumy pôjde z mestského rozpočtu.

"Mesto po odstúpení predchádzajúceho zhotoviteľa pripravuje aj podklady na verejné obstarávanie ďalšej etapy rekonštrukcie MŠ Hrebendova," dodal magistrát. Podľa neho sa má prístavbou k už existujúcej budove rozšíriť jej kapacita o 44 detí.

V uplynulom školskom roku navštevovalo MŠ v meste celkovo 5640 detí vrátane detí z Ukrajiny, v nasledujúcom školskom roku očakávajú ich mierny nárast.