< sekcia Regióny

Košice majú prvé dieťatko, je to Sintia Džobáková z Košických Olšian

Prvým narodeným dieťaťom v roku 2015 v Košiciach je Sintia Džobáková, ktorá váži 3230 g a meria 50 cm. Matkou je 21-ročná Monika z Košických Olšian v okrese Košice okolie a je to jej druhé dieťa. Košice, 1. januára 2015. Foto: TASR - František Iván

Sintia prišla na svet o 1.15 h má 50 centimetrov a hmotnosť 3230 gramov.

Košice 1. januára (TASR) – Prvým bábätkom, ktoré v roku 2015 prišlo na svet v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach, je Sintia Džobáková z obce Košické Olšany v okrese Košice – okolie.

Ako TASR informovala hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová, Sintia prišla na svet o 1.15 h má 50 centimetrov a hmotnosť 3230 gramov. "Narodila sa 21-ročnej Monike z Košických Olšian, pre ktorú je to jej druhé dieťa," povedala Šustová.Dodala tiež, že v UNLP sa doposiaľ v tomto roku nenarodil žiadny Košičan. Podľa primárky novorodeneckého oddelenia Nemocnice Košice – Šaca Slávky Virágovej sa detičkám akosi nechce na svet ani tam. "Je to nezvyčajná situácia," zhodnotila.

Traumatológovia v Košiciach počas noci ošetrili vyše 30 zranených, pričom podľa Šustovej väčšina z nich bola pod vplyvom alkoholu. "V dvoch prípadoch išlo o poranenia prstov v dôsledku nesprávnej manipulácie s pyrotechnikou. Jeden pacient utrpel tržné rany, druhý vyviazol so zlomeninou prsta - obaja boli ambulantne ošetrení," uzavrela Šustová.