Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

Na galakoncert Ďakujeme v Košiciach prišli stovky ľudí

Na snímke priestory v Kulturparku. Foto: TASR/František Iván

Tohtoročné poďakovanie patrilo Košičanom, podnikom či združeniam, ktorí pomáhali a stále pomáhajú zmierňovať utrpenie ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine, dosahy pandémie či finančnej krízy.

Košice 8. septembra (TASR) - Stovky ľudí sa zúčastnili na štvrtkovom (7. 9.) galakoncerte Ďakujeme v košických Kasárňach/Kulturparku. Ako pre TASR uviedlo mesto Košice, súčasťou v poradí 4. ročníka koncertu bolo aj tradičné oceňovanie osobností za ich výnimočné nasadenie a zásluhy.

"Tradičný galakoncert vytvoril priestor pre poďakovanie ľuďom, ktorí boli odhodlaní postaviť sa tým najnáročnejším výzvam. Často bez nároku na honorár či len pre lepší pocit na srdci pomohli zmeniť naše mesto na lepšie miesto pre život," uviedol magistrát.

Tohtoročné poďakovanie patrilo Košičanom, podnikom či združeniam, ktorí pomáhali a stále pomáhajú zmierňovať utrpenie ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine, dosahy pandémie či finančnej krízy.

Plaketu primátora mesta Košice za angažovanosť a pomoc mestu v súvislosti s mimoriadnymi udalosťami, ktoré ovplyvnili život v Košiciach, si z rúk vedenia mesta prevzali dobrovoľníci Šimon Škvarko a Margita Bečková, niekdajší splnomocnenec mesta Košice pre humanitárnu pomoc pre utečencov z Ukrajiny Roman Dohovič, koordinátorka dobrovoľníkov Adriana Čurajová, zdravotnícky záchranár Záchrannej služby Košice Štefan Kertés, vedúca operatívno-technického oddelenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Janka Nemcová, ale aj Dopravný podnik mesta Košice, Bytový podnik mesta Košice, K-13 Košické kultúrne centrá a Združenie žien Slovenska v Košiciach.

"Slová vďaky však nepatrili len tým, ktorí stáli na pódiu, ale všetkým, pre ktorých je ľudskosť a pomoc druhým životnou filozofiou i každodennou realitou," dodal magistrát.

V rámci galakoncertu vystúpili napríklad Petr Kotvald, Martin Chodúr, Katarína Hasprová, komorný sláčikový orchester Musica Iuvenalis či Detské tanečné štúdio Adriany Vrbovej. Slávnostný večer ukončila svetelná šou.