< sekcia Regióny

Košický trojkráľový beh absolvuje aj primátor Richard Raši

Richard Raši Foto: TASR/Štefan Puškáš

Trať pozostáva z dvoch okruhov v centre mesta a Mestskom parku, pričom štart aj cieľ je pri súsoší Immaculata.

Košice 5. januára (TASR) – Viac ako 260 účastníkov očakávajú organizátori prvého Košického trojkráľového behu (3kb) na štarte podujatia v pondelok 6. januára.

Ako uviedol riaditeľ pretekov Jozef Pollák päťkilometrová trať pozostáva z dvoch okruhov v centre mesta a Mestskom parku, pričom štart aj cieľ je pri súsoší Immaculata.

„Na štart premiérového ročníka 3kb sa postaví aj prvý muž Košíc, primátor Richard Raši,“ povedal Pollák. Upozornil tiež, že pretekári sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky a pokyny organizátorov. Každý účastník pri prihlasovaní potvrdzuje, že je dostatočne pripravený pre účasť na pretekoch, absolvoval potrebnú lekársku prehliadku a štartuje na vlastné nebezpečenstvo.

„Podobne ako vo svete a v ostaných kútoch Slovenska aj v Košiciach v poslednej dobe narastá záujem o bežecké aktivity. V období končiacich sa zimných sviatkov vzniká priestor pozvať na štart novo sa rodiaceho bežeckého podujatia Košičanov, ale tiež priaznivcov behu a pohybu z iných regiónov. V atmosfére doznievajúcich Vianoc so štartom a cieľom priamo pred vianočným stromčekom si môžu športoví nadšenci vychutnať neopakovateľnú športovú atmosféru,“ dodal Pollák.

Organizátorom podujatia je Klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice.