< sekcia Regióny

Krížovú cestu si pripravili aj obyvatelia rómskej osady v Trebišove

Na snímke krížová cesta v trebišovskej rómskej osade na Veľký piatok 19. apríla 2019. Na čele sprievodu s krížom kráča rímskokatolícky kňaz Jozef Gnip z trebišovského farského úradu. Foto: TASR Roman Hanc

V dave boli najmä mladí ľudia a deti. Jednotlivé zastavenia krížovej cesty čítali miestni veriaci.

Trebišov 19. apríla (TASR) – Udalosti kresťanskej Veľkej noci si krížovou cestou pripomenuli v piatok aj obyvatelia rómskej osady v Trebišove. Ako pre TASR povedal tunajší dekan rímskokatolíckej farnosti Jozef Gnip, tento rok bola výnimočná v tom, že si ju s pomocou rehoľnej sestry pripravili sami.V dave boli najmä mladí ľudia a deti. Jednotlivé zastavenia krížovej cesty čítali miestni veriaci. „Už asi siedmykrát sme na Veľký piatok tu v rómskej osade. Pre nás kresťanov je to sviatok, kedy slávime umučenie Ježiša Krista. Stále sa sem snažíme prichádzať - predovšetkým s krížom, s ukrižovaným a modliť sa v tejto komunite krížovú cestu, aby sme im priblížili tajomstvo Ježiša Krista,“ povedal.

Podľa jeho ďalších slov obyvatelia trebišovskej rómskej osady požadujú od cirkvi veľmi málo, prevažne ide o krst alebo pohrebný obrad. „Snažíme sa ich katechizovať predovšetkým v škole,“ uviedol s tým, že mimo nej prichádza za nimi každý týždeň aj rehoľná sestra.