Quantcast
< sekcia Regióny

Krompašská nemocnica má novú kyslíkovú stanicu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Súvisiace stavebné práce i samotná inštalácia stanice trvala tri týždne. Jej kapacita je šesť kubických metrov kyslíka.

Krompachy 7. decembra (TASR) - Väčšina zdravotníckych zariadení pre výrazne vyššiu spotrebu kyslíka v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu renovovala a rozširovala svoje kyslíkové kapacity a rozvody kyslíka. Prevádzku novej kyslíkovej stanice preto už o pár dní spustia aj v krompašskej nemocnici.

Doteraz v Krompachoch chýbala a rozvody kyslíka boli pripojené na centrálu, ktorá bola závislá od kyslíkových bômb," objasnil správca nemocnice Daniel Richnavský.

Súčasné riešenie podľa neho zvyšuje kapacitu kyslíka v nemocnici, ktorý je nevyhnutný pri liečbe pacientov s koronavírusom. Zároveň výrazne znižuje rozsah fyzicky náročnej práce pri používaní kyslíkových bômb. Nové zariadenie sa nachádza pri covidovom pavilóne. Súvisiace stavebné práce i samotná inštalácia stanice trvala tri týždne. Jej kapacita je šesť kubických metrov kyslíka. Plánované spustenie centrály je v piatok 10. decembra.

Podľa hovorkyne Agel SK Martiny Pavlikovej po začatí tretej vlny pandémie spotreba medicinálneho kyslíka v nemocnici vzrástla sedemnásobne. Kyslík je dovážaný dva až trikrát týždenne podľa potreby.