Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Regióny

Kultúrne leto v Poprade ponúka koncertné piatky i rozprávky v soboty

Na snímke výhľad z veže Kostola svätého Egídia na východnú časť Námestia svätého Egídia a mesto. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Festival otvorí kapela Chinaski už tento piatok 28. júna o 19.00 h.

Poprad 24. júna (TASR) - Po roku sa na Námestie sv. Egídia opäť vráti Popradské kultúrne leto. Tento rok sa môžu návštevníci tešiť na koncertné piatky i sobotňajšie rozprávkové predpoludnia venované deťom. Informovala o tom samospráva na sociálnej sieti s tým, že program festivalu sa bude konať v tzv. medzikostolí, v prípade nepriaznivého počasia v Dome kultúry.

"Viac ako 20-ročná tradícia Popradského kultúrneho leta nás každoročne zaväzuje ponúknuť program, v ktorom sa predstavia špičkoví účinkujúci nielen zo slovenskej, ale aj českej hudobnej scény. Aj keď sme kvôli nižšiemu rozpočtu a šetreniu financií museli programovú ponuku skrátiť len na dva dni v týždni, verím, že náš festival pritiahne milovníkov dobrej hudby na námestie," uviedol primátor mesta Anton Danko.

Festival otvorí kapela Chinaski už tento piatok 28. júna o 19.00 h. Neskôr sa v centre mesta predstavia aj Iné Kafe, Lenka Filipová, Medial Banana, Nocadeň, Desmod, Hex, Vidiek či kapela Italian Bee Gees. Sobotňajšie dopoludnia sú určené už tradične hlavne tým najmenším. Deti sa môžu tešiť na viaceré známe rozprávky v podaní divadelných zoskupení zo Žiliny, Prešova, Spišskej Novej Vsi, Senca či Bratislavy.

Súčasťou programu Popradského kultúrneho leta bude od 31. júla do 2. augusta aj festival všetkého slovenského Made in Slovakia. V rámci neho na pódiu vystúpia She&Me, Robo Papp, Samuel Tomeček & Milujem Slovensko Band, Števo Repka, Ľudo Kuruc Band s najväčšími hitmi Karola Duchoňa či domáca 4ka. "Chýbať nebudú ani predajcovia z celého Slovenska, ktorí zaplnia námestie svojimi výrobkami," dodáva radnica. Súčasťou festivalu bude aj detské mestečko, kde organizátori pripravia interaktívny program.

Podujatie mesto realizuje v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu SR.