Quantcast
< sekcia Regióny

Kúpele Štós otvorili sezónu aj s nabíjacou stanicou pre elektromobily

Na snímke elektromobil s nabíjacou stanicou v kúpeľoch. Foto: TASR/František Iván

Na otvorenie sezóny prišli účastníci 17. ročníka Medzinárodnej Veterán rallye 500 km Slovenských.

Kúpele Štós 30. mája (TASR) – Jubilejnú 130. sezónu dnes otvorili v klimatických Kúpeľoch Štós (okr. Košice okolie) spolu s uvedením nabíjacej stanice pre elektrické vozidlá. Súčasťou kúpeľného Majálesu bola aj zastávka účastníkov stretnutia automobilových veteránov z celej Európy.

"Patríme medzi najvýznamnejšie klimatické miesta v Európe, na Slovensku určite, a životné prostredie v najvyššej kvalite je pre nás nevyhnutné. Preto elektromobily patria do tohto prostredia a teším sa, že sme asi prvým kúpeľným podnikom, ktorý v roku 2013 zaviedol možnosť dobíjania elektromobilov," uviedol riaditeľ kúpeľov Ján Šimko.Súčasťou projektu eMobility bude aj pravidelná doprava elektrobusom z Košíc do Kúpeľov Štós so zastávkou v Jasovskej jaskyni, kde bude pre záujemcov pripravená speleoterapia. Prevádzka dopravy závisí od Košického samosprávneho kraja a spoločnosti Eurobus, ktoré na projekte spolupracujú. "Malo by to byť do konca tohto kalendárneho roka zrealizované," uviedol Šimko. Kúpele taktiež podľa neho zavedú vlastné elektromobily do svojho vozového parku. Turisti pri navštevovaní aktivít cestovného ruchu v okolí budú môcť tiež používať elektrobicykle.

Nabíjacia stanica pre elektromobily stojí v areáli kúpeľov. "Je to naša piata verejná nabíjacia stanica a pripojiť sa môže každý a zdarma," uviedol Thomas Jan Hejcman, generálny riaditeľ spoločnosti Východoslovenská energetika, ktorá stanicu kúpeľom darovala.

Na otvorenie sezóny v kúpeľoch dnes prišli účastníci 17. ročníka Medzinárodnej Veterán rallye 500 km Slovenských. Automobilové veterány s 95 posádkami zavítali do Štósu z ôsmich krajín Európy vrátane Francúzska, Nemecka či Monaka.