< sekcia Regióny

Staršia žena na Liptove utrpela ťažké popáleniny

Ilustračné foto. Foto: HZS

Zranenú ženu záchranári po ošetrení odovzdali kolegom z leteckej záchrannej služby. Tí ju v umelom spánku a vo vážnom stave transportovali do Nemocnice v Košiciach - Šaci.

Liptovský Trnovec 13. októbra (TASR) – Posádka Záchrannej zdravotnej služby zasahovala v sobotu v rodinnom dome v Liptovskom Trnovci v okrese Liptovský Mikuláš, kde utrpela rozsiahle popáleniny na 30 až 40 percentách tela 65-ročná žena. Žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík informoval, že v súvislosti s touto udalosťou zadržali a predviedli na policajný útvar 42-ročného muža.

"Zranenú ženu záchranári po ošetrení odovzdali kolegom z leteckej záchrannej služby. Tí ju v umelom spánku a vo vážnom stave transportovali do Nemocnice v Košiciach - Šaci," uviedla pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová.

Udalosť momentálne vyšetruje polícia. "Prebiehajú všetky potrebné prvotné procesné úkony a opatrenia vo veci trestného činu ublíženia na zdraví," povedal Moravčík s tým, že z tohto dôvodu nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie.