Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Regióny

Ľadovú plochu v areáli na Alejovej ulici v Košiciach zastrešili

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Areál pre výstavbu zastrešenia uzavreli vo februári.

Košice 10. decembra (TASR) - Klzisko s novým zastrešením v športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici v košickej mestskej časti (MČ) Juh slávnostne otvorili v uplynulých dňoch. Ako informuje mesto Košice na sociálnej sieti, hlavným dôvodom zastrešenia ľadovej plochy je úspora elektrickej energie a skvalitnenie ľadovej plochy.

"Tým, že na plochu nebude snežiť, pršať či svietiť slnko, sa zníži spotreba energie na jej chladenie a zvýši sa aj kvalita ľadu. Vďaka prestrešeniu dôjde tiež k predĺženiu prevádzky ľadovej plochy do jari budúceho roka. Zastrešenie prinesie výhody aj v letnom období. V nepriaznivom počasí tam bude možné prevádzkovať zábavné centrum na ploche 800 štvorcových metrov," uvádza.

Verejné korčuľovanie je naplánované na stredy, piatky a víkendy. MČ stavbu financovala z viacerých zdrojov vo výške približne 950.000 eur. Na jej zastrešenie prispelo mesto sumou 240.000 eur. Finančne prispela aj nadácia U. S. Steel a Fond na podporu športu.

Areál pre výstavbu zastrešenia uzavreli vo februári. Prestrešenie chceli realizovať už vlani, no vzhľadom na prudký nárast cien sa tohto zámeru vtedy vzdali. Následne hľadali možnosti na dofinancovanie projektu.