Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 30. máj 2023Meniny má Ferdinand
< sekcia Regióny

Leteckí záchranári v Trenčíne majú nový hangár s moderným zázemím

Na snímke ukážka práce leteckých záchranárov počas otvorenia nových priestorov Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) v Trenčíne v stredu 15. marca 2023. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Letecká záchranná služba Air Transport Europe (ATE) zrekonštruovala z vlastných zdrojov priestory neďaleko trenčianskeho letiska za milión eur.

Trenčín 15. marca (TASR) – Leteckým záchranárom v Trenčíne slúži od stredy nový hangár a moderné zázemie. Letecká záchranná služba Air Transport Europe (ATE) zrekonštruovala z vlastných zdrojov priestory neďaleko trenčianskeho letiska za milión eur. Informovala o tom konateľka ATE Zuzana Turočeková.

"Rozhodli sme sa investovať do novej modernej základne v Trenčíne. Práve trenčianske stredisko ATE je jedným z najviac vyťažených na Slovensku. Verím, že vďaka miliónovej investícii sa letecké záchranárske posádky budú cítiť v nových priestoroch lepšie a komfortnejšie. Doterajšie priestory boli prenajaté a boli zastarané. Nová základňa v Trenčíne je momentálne najmodernejšia na Slovensku," doplnila Turočeková.
Na snímke ukážka práce leteckých záchranárov počas otvorenia nových priestorov Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) v Trenčíne v stredu 15. marca 2023.
Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Vrtuľníky ATE absolvujú podľa nej na celom Slovensku viac ako 2000 záchranných akcií. Na Slovensku má ATE sedem základní a zamestnáva viac ako 110 ľudí. Stredisko v Trenčíne je jedným z najviac vyťažených, trenčianske posádky zasahovali v minulom roku viac ako 360-krát. Okrem moderného vykurovaného hangára s automatickou bránou a zázemia dostali záchranári v Trenčíne aj nový moderný vrtuľník.

Podľa riaditeľky vrtuľníkovej divízie ATE Ivety Križalkovičovej, okrem neporovnateľne väčšieho komfortu sa vďaka novým priestorom urýchlia zásahy leteckých záchranárov.

"Doteraz mali sídlo v malom domčeku, hangár bol mimo hlavnej budovy, bol drevený, nebol vykurovaný a brána sa neotvárala automaticky. Nové zázemie je blízko vrtuľníku, stačí stlačiť jeden gombík a záchranári idú von," zdôraznila Križalkovičová.