Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Regióny

Letná škola strojového učenia UNIZA vzdeláva prezenčne aj online

Na snímke účastníci Letnej školy strojového učenia počas prezenčnej výučby na UNIZA v Žiline dňa 5. septembra 2022. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Letná škola strojového učenia je otvorená predovšetkým pre študentov technicky orientovaných vysokých škôl a univerzít.

Žilina 6. septembra (TASR) – Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) otvorila Letnú školu strojového učenia, ktorá ponúka prezenčne aj online interaktívne cvičenia a prednášky v anglickom jazyku. Podľa Adriany Valentovičovej z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA je zdarma a uskutočňuje sa vďaka rozvojovému projektu Hybridné vzdelávanie v oblasti umelej inteligencie, strojového učenia a kybernetiky na UNIZA.

Letná škola strojového učenia je otvorená predovšetkým pre študentov technicky orientovaných vysokých škôl a univerzít. "No môžu sa prihlásiť aj zdatní stredoškoláci alebo vysokoškoláci, ktorí majú skúsenosti s programovaním a ovládajú základy jazyka Python. Skúsení lektori vytvorili viac než 20 unikátnych modulov o umelej inteligencii a strojovom učení," priblížila Valentovičová.

"O odborníkov, ktorí ovládajú metódy strojového učenia je na trhu dlhodobo veľký záujem. Mnohé firmy v zahraničí aj na Slovensku zavádzajú tieto metódy do praxe v rámci produktov, služieb či výrobných systémov. Absolventi letnej školy uskutočnia svoje profesijné ciele rýchlejšie a efektívnejšie," skonštatoval Michal Gregor z Laboratória umelej inteligencie UNIZA.