< sekcia Regióny

Dom opatrovateľskej starostlivosti v Leviciach zrekonštruovali

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Cieľom Domu ošetrovateľskej starostlivosti je poskytnúť klientom starostlivosť, ktorú potrebujú.

Levice 28. septembra (TASR) – Dom opatrovateľskej starostlivosti v Leviciach v uplynulých mesiacoch čiastočne zrekonštruovali. Investícia vo výške 15.000 eur bola financovaná z dotácie Nitrianskeho samosprávneho kraja. Zariadenie, ktoré sa sústreďuje na nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť osobám, ktorých zdravotný stav si ju vyžaduje, je súčasťou Nemocnice Agel Levice.

„Súčasťou rekonštrukčných prác bola výmena okien, kompletná rekonštrukcia kúpeľne na oddelení, v ktorej je možné vykonávať starostlivosť aj o imobilných pacientov a pacientov na lôžku,“ povedala Helena Dudášová, námestníčka riaditeľa nemocnice pre ošetrovateľstvo.

Cieľom Domu ošetrovateľskej starostlivosti je poskytnúť klientom starostlivosť, ktorú potrebujú. "Pacienti sa nachádzajú v rodinnom prostredí, majú zabezpečenú stravu, ale aj kultúrnu, záujmovú, rehabilitačnú, poradenskú či duchovnú činnosť,“ skonštatovala Dudášová. Celková kapacita zariadenia je 10 lôžok, o pacientov sa stará personál levickej nemocnice.