Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Regióny

Do letných škôl v Liptovskom Mikuláši sa zapojilo približne 200 detí

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Pod dohľadom pedagógov deti rozvíjali čitateľské, informačné, prírodovedné či matematické zručnosti.

Liptovský Mikuláš 24. augusta (TASR) - Do projektu Letná škola sa tento rok zapojili štyri základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Liptovský Mikuláš. Leto v škole strávilo vyše 200 detí prvého aj druhého stupňa. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

„Žiaci v našich mestských školách nelenili ani v lete a lavice štyroch mikulášskych základných škôl sa rozhodli obsadiť aj cez prázdniny. Hravou a zábavnou formou si zopakovali učivo, ktoré počas klasického školského roka pre pandémiu nestihli dostatočne uchopiť,“ priblížila hovorkyňa.

Pod dohľadom pedagógov deti rozvíjali čitateľské, informačné, prírodovedné či matematické zručnosti. Absolvovali výlety, hrali sa oddychové hry a niektorí sa naučili v spolupráci s mestskou základnou umeleckou školou aj tancovať.

Letné školy sa konali v rôznych cykloch od 9. do 20. augusta. Svoje brány v auguste otvorila Základná škola Miloša Janošku, Základná škola Okoličianska, Základná škola Janka Kráľa a Základná škola Márie Rázusovej Martákovej.