< sekcia Regióny

Literárne a hudobné múzeum ponúka workshop tvorivého písania

Ilustračné foto Foto: Teraz.sk

Vďaka Literárnemu a hudobnému múzeu bude v Banskej Bystrici kultúrne rušno.

Banská Bystrica 4. apríla (TASR) - Workshop tvorivého písania, stretnutie s prekladateľom či súťaž v umeleckom prednese poézie, to všetko ponúkne v apríli verejnosti Literárne a hudobné múzeum v Banskej Bystrici.

"Mesiac začneme tvorivo už vo štvrtok (5.4.) o 15. h. Čaká nás tretí workshop tvorivého písania. Tentoraz sa budeme venovať výtvarným dielam a tomu, ako na nás pôsobia. Čím nás inšpirujú, či aké asociácie, spojenia dokážu navodiť," informovala lektorka múzea Jozefa Pevčíková.

V pondelok (9.4.) o 16. h bude pokračovať cyklus Literárne a hudobné večery. Ponúknu stretnutie s Ladislavom Šimonom, slovenským básnikom, prekladateľom a germanistom pri príležitosti jeho životného jubilea. O tom, aké to je prekladať nemeckých klasikov a tvoriť, sa bude rozprávať Nadežda Zemaníková z Katedry germanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela.

Druhá polovica mesiaca bude podľa Pevčíkovej zameraná na amatérsku umeleckú tvorbu. V stredu 18. apríla sa uskutoční v múzeu ôsmy ročník súťaže žiakov v literárnej a výtvarnej tvorbe a v hre na hudobnom nástroji Galéria talentov.

"Ešte v ten istý týždeň, 20. a 21. apríla, nadviažeme súťažou v umeleckom prednese poézie a prózy s názvom Vansovej Lomnička, ktorej história siaha až do roku 1967. Súťaž vznikla na počesť spisovateľky, redaktorky prvého slovenského ženského časopisu Dennica Terézie Vansovej," dodala Pevčíková.