< sekcia Regióny

Lopušnú dolinu a Lučivnú spojí nová cyklotrasa

Ilustračná foto. Foto: TASR – František Iván

Nová trasa je dlhá 1540 metrov a široká tri metre.

Svit 4. júna (TASR) - Cyklisti budú môcť od nedele 6. júna využívať nový cyklochodník medzi Lopušnou dolinou a Lučivnou. Pripája sa na asfaltovú cestu v Lučivnej, ktorá vedie zo Svitu do Lopušnej doliny.

Nová trasa je dlhá 1540 metrov a široká tri metre. Keďže vedie cez potok Lopušná, bolo podľa hovorkyne spoločnosti Eurovia SK Simony Tančákovej potrebné vybudovať aj oceľovú lávku v šírke tri a pol metra, zabezpečenú bezpečnostným zábradlím.

Súčasťou stavby sú tri prejazdy pre poľnohospodárske vozidlá na obhospodarovanie pozemkov. Prejazdu ostatných vozidiel po cyklistickom chodníku zabraňujú mechanické zábrany. Na konci chodníka je rozptylová plocha s lavičkami pre cyklistov.

"Pri záverečných prácach boli uskutočnené terénne úpravy, vyznačené dopravné značenie a na konci chodníka umiestnené lavičky. Nová cyklotrasa zvýši komfort a bezpečnosť cyklistov, pretože odkloní cyklodopravu od cestnej premávky. Zároveň poskytne rozšírenie možností rekreačného a športového vyžitia v nadchádzajúcej cyklistickej sezóne," doplnila Tančáková.

Výstavbu cyklochodníka vrátane lávky cez potok Lopušná realizovala spomenutá spoločnosť. Práce trvali od októbra 2020 do mája tohto roka a celkový objem zákazky bol 239.832 EUR vrátane DPH.