Quantcast
< sekcia Regióny

Nová plaváreň v Lučenci bude vyše stáť 5,5 milióna eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Ján Krošlák

Návštevníci budú mať k dispozícii aj wellness s parnou, infra a suchými saunami, uviedla primátorka mesta Alexandra Pivková.

Lučenec 11. augusta (TASR) - Mesto Lučenec bude mať novú krytú plaváreň za viac ako 5,5 milióna eur. Poslanci mesta na stredajšom (10. 8.) zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) schválili uzavretie zmluvy o diele, samotné práce by mali trvať 14 mesiacov. TASR o tom informoval hovorca mesta Andrej Barančok.

"Zavŕšili sme päťročnú poctivú prácu na projekte krytá plaváreň. Jej súčasťou bude plavecký a detský bazén, vírivý a ochladzovací bazén. Návštevníci budú mať k dispozícii aj wellness s parnou, infra a suchými saunami," uviedla primátorka mesta Alexandra Pivková.

Novú krytú plaváreň postaví lučenecká spoločnosť Construct, ktorá sa s ponukou za 5.524.500 eur s DPH stala víťazom verejného obstarávania. Samospráva plánuje projekt financovať z vlastných a úverových zdrojov, mestu sa podarilo získať i dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 1,5 milióna eur.

"Tam sa však naša snaha nekončí a budeme robiť všetko pre to, aby sa nám podarilo získať aj ďalšie dotácie a mimorozpočtové zdroje na projekt a tak sme znížili nároky na mestský rozpočet," povedala Pivková. Ako dodala, samotnou stavbou narastie aj hodnota majetku mesta, navyše sa vytvorí 20 nových pracovných miest.

Pôvodnú krytú plaváreň v Lučenci zatvorilo mesto pre jej nevyhovujúci stav ešte v roku 2015. Nová plaváreň má za cieľ rozšíriť možnosti voľnočasových aktivít obyvateľov mesta a zvýšiť jeho atraktivitu. Slúžiť má aj žiakom základných škôl počas povinného plaveckého výcviku či vyše 30 športovým klubom, ktoré v Lučenci pôsobia.