< sekcia Regióny

Od začiatku decembra evidujú v Lučenci 644 pozitívnych

Na snímke primátorka Lučenca Alexandra Pivková. Foto: EASYFOTO TASR - Branislav Caban

Situácia sa podľa primátorky obzvlášť zhoršila po 20. decembri i napriek tomu, že sa v sviatočnom období testovalo menej.

Lučenec 5. januára (TASR) – Dohromady 644 prípadov ochorenia COVID-19 evidujú od začiatku decembra v meste Lučenec. Na sociálnej sieti o tom informovala primátorka Alexandra Pivková, podľa ktorej sa situácia zhoršuje.

Aj v utorok zasadal krízový štáb mesta Lučenec za účasti regionálnej hygieničky, ktorá nás informovala o stále zhoršujúcej sa situácii nielen v meste Lučenec, ale v celom okrese. V rámci okresu Lučenec totiž evidujeme až 1268 pozitívnych prípadov, ktoré pribudli od 1. decembra,“ konkretizovala Pivková.

Situácia sa podľa nej obzvlášť zhoršila po 20. decembri i napriek tomu, že sa v sviatočnom období testovalo menej. „Počas Vianoc a Silvestra totiž pribudlo až 808 potvrdených prípadov koronavírusu. Za posledných päť dní dokonca evidujeme 134 prípadov v rámci okresu Lučenec,“ dodala.

Ako ďalej spomenula, Regionálny úrad verejného zdravotníctva Lučenec zatiaľ neodporúča regionálne plošné testovanie ani tvrdší lockdown.