Quantcast
< sekcia Regióny

Modranský ohlásil kandidatúru na post predsedu Banskobystrického kraja

Na snímke poslanec MsZ Banská Bystrica Marek Modranský počas vyhlásenia v súvislosti s kandidatúrou na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) pred hotelom Lux v Banskej Bystrici 17. júna 2022. Foto: TASR - Ján Krošlák

Som presvedčený, že kraj doteraz nevyužíva svoj potenciál naplno. Posledné dve volebné obdobia boli symbolom neúspechu v mnohých oblastiach, uviedol Modranský.

Banská Bystrica 17. júna (TASR) – Poslanec Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici Marek Modranský ohlásil kandidatúru na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). O hlasy voličov sa chce v tohtoročných jesenných voľbách uchádzať ako nezávislý.

Ako uviedol pri predstavení programových priorít, ľuďom v kraji chce ponúknuť svoje skúsenosti, ktoré získal ako poslanec i ako odborník v doprave. "Som presvedčený, že kraj doteraz nevyužíva svoj potenciál naplno. Posledné dve volebné obdobia boli symbolom neúspechu v mnohých oblastiach. Buď to bola izolácia kraja z politickej príslušnosti, alebo kraj trpel pre súdne spory," povedal.Doplnil, že volebný program zakladá na "realite, na skutočných číslach, na správnom odhade a rozpočtových možnostiach". "Ľudia musia cítiť, že kraj ako regionálna autorita funguje a existuje pre nich," pripomenul.