Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Regióny

M. Vallo: Obľúbenosť vianočných trhov u Bratislavčanov klesá

Na archívnej snímke Matúš Vallo. Foto: TASR - Pavol Zachar

Na tohtoročných mestských vianočných trhoch je 99 stánkov, z toho 72 stánkov na Hlavnom námestí a 27 stánkov na Františkánskom námestí.

Bratislava 10. decembra (TASR) - Obľúbenosť vianočných trhov u Bratislavčanov klesá a kvalita gastronómie nestúpa. Tvrdí to nový primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý chce, aby už budúcoročné vianočné trhy produkovali čo najmenej odpadu a ponúkali lepšiu gastronómiu.

"Posledný týždeň tohtoročných vianočných trhov budeme s dobrovoľníkmi robiť prieskum spokojnosti Bratislavčanov s vianočnými trhmi, aby sme mali dáta a možnosť pripraviť sa na budúcoročné trhy," povedal Vallo. Deklaruje, že spolu so svojím tímom urobí všetko preto, aby v roku 2019 boli vianočné trhy lepšie. Tohtoročné musia podľa jeho slov už skončiť v réžii, v akej ich pripravilo bývalé vedenie hlavného mesta. Nový bratislavský primátor však chce mať na stole všetky opatrenia, ktoré treba na to, aby trhy v tomto roku skončili bezpečne. "Sú tam problémy, ktoré sme videli, že vyhorel stánok, som rád, že to nedopadlo horšie," podotkol.

Do budúcna chce Vallo eliminovať nelegálne stánky z vianočných trhov, keďže stánok, ktorý koncom novembra vyhorel, nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta a majitelia stánku nemali podpísanú nájomnú zmluvu s mestom a ani nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva. "Čo sa týka budúcnosti vianočných trhov, mojou snahou bude, aby ponúkali naozaj najlepšiu gastronómiu v danom segmente, aby boli 'zero waste', aby spoluvytvárali vianočnú atmosféru v meste a nestávali sa miestom, ktoré po zlej skúsenosti budú Bratislavčania aj návštevníci mesta obchádzať," skonštatoval ešte koncom novembra Vallo.

Nový koncept mestských vianočných trhov zaviedol po nástupe do funkcie aj bývalý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Stánky majú od roku 2015 jednotný farebný vizuál, sú v bratislavských farbách a pri výberovom konaní na prenájom stánkov už nemá byť rozhodujúcou najvyššia ponúkaná cena za prenájom, ale aj samotná ponuka, kvalita a pôvod sortimentu.

Na tohtoročných mestských vianočných trhoch je 99 stánkov, z toho 72 stánkov na Hlavnom námestí a 27 stánkov na Františkánskom námestí. V stánkoch predávajú občerstvenie či darčeky. Sú tu aj charitatívne stánky. Trhy potrvajú do 22. decembra. V rovnakom termíne skončia aj Staromestské vianočné trhy, ktoré sú na Hviezdoslavovom námestí.