Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Regióny

Majerský také výrazné víťazstvo v Levoči nečakal, chce urovnať vzťahy

Nový primátor Levoče Milan Majerský. Foto: FB Milan Majerský

Nový primátor Levoče Milan Majerský nechystá veľké zmeny na Mestskom úrade, ani výrazné prepúšťanie, určite však chce vymeniť prednostu a zástupcu primátora.

Levoča 18. novembra (TASR) – Novým primátorom v Levoči sa stal Milan Majerský, ktorý s podporou strán KDH, SDKÚ-DS, OKS, SIEŤ, NOVA, MOST – HÍD a KDS získal 2370 hlasov v sobotňajších (15.11.) komunálnych voľbách. Účasť voličov v Levoči pritom dosiahla takmer 43 percent a Majerský súčasného primátora Miroslava Vilkovského porazil o viac ako 800 hlasov.

„Je to výrazné víťazstvo, rozdiel tých 825 hlasov som nečakal. Čakal som, že možno nejakou tesnou väčšinou zvíťazím, ale toto som nečakal. Je to zaväzujúce, s veľkou pokorou prijímam toto víťazstvo,“ uviedol pre TASR Majerský.

Medziľudské vzťahy prídu na rad prvé

Po nástupe do funkcie chce v prvom rade urovnať medziľudské vzťahy, najväčšie problémy podľa neho boli medzi poslancami Mestského zastupiteľstva (MsZ) a primátorom. „Potom by sme chceli na základe urovnaných vzťahov budovať prosperitu nášho mesta. V blízkych dňoch chcem vyzvať všetkých poslancov na spoluprácu a pracovať na plnení môjho volebného programu. Verím, že sa to po diskusiách podarí a mesto bude napredovať,“ dodal Majerský, ktorého jednou z hlavných priorít je riešiť stav mestských komunikácií v Levoči. Chce tiež pripraviť pozemky na výstavbu rodinných domov. „Máme vyhliadnuté dve lokality, ktoré by sme mohli neskôr schváliť na individuálnu bytovú výstavbu,“ dodal Majerský.

Prednosta a zástupca budú iní

Nechystá nejaké veľké zmeny na Mestskom úrade, ani výrazné prepúšťanie, určite však chce vymeniť prednostu a zástupcu primátora. „Nad zákon nepôjdem, toto je moje právo a využijem ho. Aj toto však bude podliehať diskusii, keďže pravdepodobne budeme mať väčšinový poslanecký klub,“ dodal Majerský, ktorému víťazstvo v predchádzajúcich voľbách ušlo potom, čo výsledky volieb dvakrát zrušil Ústavný súd. Najprv v novembri 2010 po námietke Majerského, a potom aj v opakovaných voľbách v júni 2011 po námietke Vilkovského. Ten napokon svojho rivala porazil v doplnkových voľbách v marci 2012 o 400 hlasov.

Za koalíciu strán, ktoré Majerského podporili vo voľbách, sa do nového MsZ dostali poslanci Miroslav Čurilla, Ján Lorko, Jozef Cvoliga, Marián Papcun, Lýdia Budziňáková, Pavol Ščurka, Jana Suráková, Ladislav Ogurčák a Ján Babej. Ako nezávislí zasadnú na svoje kreslá poslanci Anton Drahomirecký, Ľubomír Repaský, Pavol Rosina, Miroslav Dunčko, Martin Tkáč a Vladimír Babej. S podporou strán Smer-SD, SDS a SNS sa do mestského parlamentu dostali aj dosluhujúci primátor Miroslav Vilkovský, Ľubomír Komara, Anna Kravecová a Ľubomír Vira.