Quantcast
< sekcia Regióny

Pri explózii v Malackách sa nik nezranil, chemické látky neunikli

Polícia a záchranné zložky zasahujú pri explózii, ku ktorej došlo krátko po 21.00 h v priestoroch výrobnej haly na Priemyselnej ulici v Malackách v pondelok 16. mája 2022. Foto: TASR - Polícia SR

K explózii v hale na drevovýrobu prišlo v pondelok (16. 5.) večer krátko po 21.00 h. Na mnohých miestach v Malackách i okolí mali obyvatelia cítiť tlakovú vlnu po výbuchu.

Malacky 17. mája (TASR) - Nočný požiar v priestoroch výrobnej haly na Priemyselnej ulici v Malackách sa nerozšíril za hranice prevádzky. Informuje o tom na sociálnej sieti samospráva, ktorá dodáva, že chemické látky v ovzduší nenamerali a pri incidente nebol nikto zranený.

Hasičom sa podarilo dostať požiar haly na drevovýrobu v Malackách pod kontrolu pred 4.00 h. Stále kontrolujú požiarisko a vyhľadávajú ohniská. TASR o tom informovalo oddelenie komunikačné a vnútorných záležitostí Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Na mieste sú stále dve cisterny, jedna výšková technika a deväť hasičov, ktorí vykonávajú na mieste likvidačné práce. "Podstatná časť zasahujúcich opustila miesto po lokalizačných prác, keď už nebolo potrebné také množstvo síl a prostriedkov," uviedlo HaZZ.

Samospráva zdôrazňuje, že mobilné kontrolné chemické laboratórium, ktoré počas noci začalo preventívne monitorovať ovzdušie, únik chemických látok nezaznamenalo. "Nemocnica Malacky potvrdila informácie z noci, že nebol nik zranený, nikoho neošetrovali ani neprijali na hospitalizáciu," uistilo mesto.

K explózii v hale na drevovýrobu prišlo v pondelok (16. 5.) večer krátko po 21.00 h. Na mnohých miestach v Malackách i okolí mali obyvatelia cítiť tlakovú vlnu po výbuchu. Po explózii vypukol požiar, ktorý likvidovali profesionálni hasiči z Malaciek a dobrovoľní hasiči zo Stupavy a Plaveckého Štvrtku. Promptný zásah a koordinovanosť operácie vyzdvihol priamo na mieste aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).