Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Regióny

V Malackách by mali postaviť športovú arénu za vyše 12,6 milióna eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Radi by sme spustili výstavbu tohto nového športového stánku už začiatkom septembra, uviedol primátor.

Malacky 26. augusta (TASR) - Športovú arénu v Malackách by mali postaviť za 12.684.000 eur bez DPH. O ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa multifunkčnej športovej arény informoval v piatok primátor Malaciek Juraj Říha na sociálnej sieti.

"Ukončili sme obstarávanie a môžeme pristúpiť k podpisu zmluvy o dielo s víťazným uchádzačom. V súťaži uspela s najnižšou cenou spoločnosť Sytiq, ktorá potvrdila záväzok prevzatia staveniska. Radi by sme spustili výstavbu tohto nového športového stánku už začiatkom septembra," uviedol primátor.

Vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je informácia o vyhodnotení ponúk troch uchádzačov z 15. augusta, uchádzači mali na podanie námietky 10 dní od prevzatia oznámenia o výsledku vyhodnotenia ponúk.

Predpokladaná hodnota zákazky vo verejnom obstarávaní bola 11.634.827 eur bez DPH.

Samospráva už skôr informovala, že financovanie bude viaczdrojové, kombináciou vlastných prostriedkov, úveru a štátnej dotácie, ktorú Malackám vo výške 1,5 milióna eur schválil ešte kabinet Petra Pellegriniho.

Športová aréna Malacky v lokalite Píla je navrhnutá ako komplex, ktorý pozostáva z dvoch samostatných športových hál - hokejovej a multifunkčnej haly.