Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Regióny

Marek Eštok bol účastníkom nehody pri Svinici

Snímka z miesta nehody. Foto: Facebook Polície SR - Košický kraj

Zrážka troch vozidiel na ceste I/19 medzi obcami Košický Klečenov a Svinica si podľa polície vyžiadala osem zranených.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 3. apríla (TASR) - Pri dopravnej nehode z utorka (2. 4.) večer pri obci Svinica v okrese Košice-okolie bol v jednom z vozidiel, ktoré sa zrazili, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Marek Eštok. Pre TASR to potvrdilo ministerstvo s tým, že išlo o vozidlo vo vlastníctve rezortu. Na to, že účastníkom nehody bol aj Eštok, upozornil denník Korzár.

Zrážka troch vozidiel na ceste I/19 medzi obcami Košický Klečenov a Svinica si podľa polície vyžiadala osem zranených.

"Motorové vozidlo BMW je vo vlastníctve MZVEZ SR. V čase nehody sa v ňom nachádzali tri osoby, pričom jednou z nich bol štátny tajomník MZVEZ, ktorý sa vracal z pracovného rokovania na Mestskom úrade (MsÚ) v Michalovciach,
" uviedol komunikačný odbor rezortu diplomacie. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je podľa ministerstva možné poskytnúť viac informácií.


Polícia informovala, že podľa doterajších zistení vodič s vozidlom zn. BMW v smere od Košického Klečenova pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a nesprávne predchádzal iné vozidlo. V protismere pritom narazil do auta zn. Škoda Superb a zároveň aj do vozidla zn. Volkswagen, ktorého vodič smeroval do Svinice. V troch vozidlách bolo spolu osem ľudí. Traja ľudia z BMW podľa polície utrpeli ľahké zranenia s predpokladanou dĺžkou liečenia do sedem dní.

K nehode došlo krátko po 19.00 h. Po náraze skončili všetky tri vozidlá mimo cesty. Dychové skúšky na alkohol u vodičov boli negatívne. Policajný vyšetrovateľ v súvislosti s nehodou začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.