< sekcia Regióny

Martin a Vrútky spája takmer trojkilometrová cyklotrasa

Na snímke Martinčania počas otvorenia martinskej časti cyklotrasy Martin – Vrútky. V Martine dňa 18. mája 2021. Foto: TASR Erika Ďurčová

Cyklotrasa uľahčí spojenie medzi turčianskymi mestami a v budúcnosti plynule nadviaže na cykloprepojenie Žilina – Vrútky – Martin.

Martin 18. mája (TASR) – Mestá Martin a Vrútky spája takmer trojkilometrová cyklotrasa, ktorú otvorili v utorok v martinskom Športparku Pltníky. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.

"Obojsmerná cyklotrasa v dlžke 2,79 kilometra spĺňa najmodernejšie štandardy čo sa týka povrchu, označenia i osvetlenia. Povrchovo je upravená asfaltobetónom a pozdĺž trasy je umiestnených päť cyklistických odpočívadiel s drobným mobiliárom," uviedla Kalmanová.

Na snímke nová martinská časť cyklotrasy Martin – Vrútky. V Martine dňa 18. mája 2021.
Foto: TASR Erika Ďurčová


Doplnila, že cyklotrasa uľahčí spojenie medzi turčianskymi mestami a v budúcnosti plynule nadviaže na cykloprepojenie Žilina – Vrútky – Martin. "Je pre nás záväzkom prispievať k zlepšovaniu kvality života obyvateľov nášho mesta. Preto nepochybujem, že cyklotrasa je dobrou investíciou. Ako lekára ma obzvlášť teší, že Martinčania športujú a trávia svoj čas aktívne. Tento mesiac je dôkazom, že šport v Martine vždy podporíme – v pondelok sme otvorili Atletický areál pre verejnosť, dnešný deň patrí cyklistike a už o pár dní nás čaká aj otvorenie tréningovej hokejovej haly," povedal primátor Martina Ján Danko.

Výstavba cyklotrasy stála 1,8 milióna eur a jej martinskú časť realizovala spoločnosť Doprastav, a. s.