Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

Podujatie Medokvet v Nitre ponúkne návštevníkom degustácie i workshopy

Na archívnej snímke Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre. Foto: TASR Henrich Mišovič

Podujatie zamerané na regionálnu produkciu potravín, životné prostredie a opeľovače v krajine bude prebiehať v Parku Botanickej záhrady od 9.00 do 16.00 h.

Nitra 20. septembra (TASR) - Tematické workshopy, zážitkové degustácie i výstavy umelcov ponúkne podujatie Medokvet, ktoré sa bude 30. septembra konať v Botanickej záhrade Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre. Ako uviedli organizátori, na festivale včelích a regionálnych produktov sa predstaví viac ako 30 vystavovateľov, vrátane odborníkov SPU, remeselníkov i umelcov.

Podujatie zamerané na regionálnu produkciu potravín, životné prostredie a opeľovače v krajine bude prebiehať v Parku Botanickej záhrady od 9.00 do 16.00 h. "Cieľom festivalu je propagácia práce Botanickej záhrady, filozofie SPU ako Zelenej univerzity a zároveň prehĺbenie spolupráce jednotlivých jej pracovísk a prepojenie s praxou. Zároveň je dôraz kladený na podporu lokálnych remeselníkov a umelcov s originálnymi a kvalitnými produktmi, z ktorých viac ako 90 percent bude z regiónu Nitra," uviedla Mária Pietová z SPU.

Ako doplnila, SPU sa bude prezentovať prostredníctvom deviatich pracovísk. Botanická záhrada ponúkne ukážky aranžovania a floristiky i vlastných produktov. Návštevníci si môžu pozrieť trvalky, interiérové rastliny, ukážky produkcie zo sadov a záhrad Botanickej záhrady SPU. "Pre najmenších návštevníkov pripraví Montessori aktivity na botanické témy. Výskumné centrum AgroBioTech ponúkne degustáciu piva a sušienok z vlastnej produkcie. Návštevníci si budú môcť bezplatne vyskúšať meranie telesnej stavby a ďalších zdravotných parametrov pomocou prístroja InBody S10. Postará sa o to Ústav výživy a genomiky," povedala Pietová.